دستگاه بخار سرد چگونه کار می کند ؟

   شاید سوال برای خیلی از افراد پیش بیاد که چگونه یک دستگاه بخار آب سرد کار میکنه ؟

  رسیدن به نقطه جوش آب زمان می برد , ولی چرا به محض به برق متصل کردن و روشن نمودن دستگاه بخور سرد،  بخار سرد خارج می شه  , دلیل این اتفاق چیست ؟

۱- تکنولوژی موجود التراسونیک در دستگاه بخور سرد به صورت فوری تولید رطوبت می کنه و دیگه نیازی  نیست که به انتظار  جوش آمدن آب بمانیم .   

۲-تکنولوژی اولتراسونیک که معمولا توی دستگاه های بخور سرد به کار می ره،تشکیل شده  از یک دیسک سرامیکی پیزوالکتریک  که در حضور جریان الکتریکی در فرکانس اولتراسونیک  ایجاد نوسان می نمایید و منجر به نوسان آب می شود.

  دستگاه بخور سرد، آب تلاش می نماید تا نوسان فرکانس بالای صفحات رو دنبال کنه، اما به دلیل اینرسی جرم و وزن نسبی قادر نیست در همان فرکانس نوسان کند، موج آب ایجاد شده  با تاخیر در پشت موج دیسک حرکت می کند, در نتیجه یه منطقه کم فشار بین اونها ایجاد می شه که یک حفره رو ایجاد می کنه، حفره ایجاد شده می تونه خلا بوده و یا مملواز هوا پر باشه , این حفره وقتیبه حالت انفجار میرسه  یک انرژی زیادی تولید می کنه، از سمت دیگه ارتعاش دیسک هم در سطح آب امواج مویرگی ایجاد می کند . 

این امواج مویرگی به دلیل کشش سطحی و گرانش نوسانات رو بالا و پایین می کنه، با انفجار حفره یه موج مویرگی عرضی در سطح شکل می گیره و در نتیجه بالای موج قطرات بسیار ریزی از آب ایجاد می شه که از انرژی کافی برای شکستن کشش سطحی و خارج شدن از سطح آب برخوردارهستن و می توانند به راحتی وارد هوا بشوند . 

Image: 

آدرس :تهران جنوب به شمال اتوبان نواب قبل از پل کمیل ساختمان کالای پزشکی ایران (اقاقیا)واحد ۱۲۱ 

شرکت پیشگامان طب اقاقیا

تلفکس :   ۰۲۱۵۵۴۳۵۰۶۳ 

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۵۰۶۶۱۴   , ۰۹۱۲۵۴۶۷۱۴۲

ایمیل: ptaghaghia@gmail.com

وب سایت: www.ptaghaghia.ir